Van de zomer heb ik clafoutis met kersen gemaakt. Het is enorm simpel te maken en ook heel snel klaar. Jullie weten dat ik geen keukenprinses ben maar dit is typisch zo een recept wat eigenlijk niet kan mislukken. Het is een Frans nagerecht van kersen in een lekker gebakken roommengsel uit de oven en binnen een uurtje klaar!
Wat heb je nodig?
- 400 gram kersen (vers of uit een pot)
- 50 gram suiker
- 1 zakje vanillesuiker
- snufje zout
- 75 gram bloem
- 3 eieren
- 25 gram boter
- poedersuiker
Verse Kersen
Ik heb verse kersen gebruikt, deze zijn in de Betuwe in de zomer volop verkrijgbaar. Overal langs de weg vind je dan kraampjes waar ze kersen verkopen. Je kan overigens ook abrikozen of perziken uit blik gebruiken. Of verse frambozen of bramen! En ach, je kan natuurlijk ook verschillende soorten fruit bij elkaar doen, het is maar net waar je zin in hebt!
Handige truc
Ik heb de kersen ontpit met een heel handige hack. Je legt de kers bovenop de hals van een fles en met een rietje duw je de pit er gewoon uit. Het is wel even een klusje vanwege de hoeveelheid kersen maar ook best leuk om te doen. Wil je het jezelf makkelijk maken dan kan je natuurlijk gewoon een pot kersen kopen. Die zijn het hele jaar verkrijgbaar.
Bereiding
- Verwarm de oven op 190 graden.
- Zeef de bloem in een kom.
- Voeg de suiker, vanillesuiker en zout toe en meng alles door elkaar.
- Voeg de 3 eieren en de 25 gr gesmolten boter toe en mix alles kort door elkaar. Daarna in etappes de melk en blijf mixen totdat er geen klontjes meer te zien zijn.
Bak de clafoutis ongeveer 20- 30 minuten in de oven totdat hij gaar is. Je kan dat checken door er een vork of stokje in te steken en als hij droog aanvoelt is ie ready to eat. Haal de clafoutis uit de oven en laat hem wat afkoelen. Daarna strooi je de poedersuiker eroverheen en smullen maar!
Het fijne van dit recept is dat je de meeste ingrediënten vaak al in huis hebt, behalve dan het fruit wat erin zit.
Enne… lauwwarm is de clafoutis het lekkerst!
Bon Appetit!
Ziet er heel erg lekker uit, ga ik eens proberen!
Ik heb net als Christiana dus nog nooit van Clafoutis gehoord, maar het ziet er heerlijk uit. En zo fijn ook dat het ook makkelijk en snel te maken is. Ik houd van gerechten die snel en simpel zijn en ook nog eens heerlijk en er goed uitzien. Goede hack trouwens voor het ontpitten van kersen. Die ga ik onthouden.
Oh jee, ik durf het bijna niet te zeggen, maar ik had nog nooit van clafoutis gehoord;-) Het klinkt wel erg lekker en ook makkelijk om te maken!
Oh heerlijk Babs, nu aan de koffie maar een stukje clafoutis erbij zou best smaken als ontbijt. Doet mij denken aan een vakantie in Bretagne een paar jaar geleden daar staat het op de kaart in veel restaurants als toetje! Heb het zelf wel eens met appels en kaneel gemaakt was ook lekker vooral met clotted cream (hebben ze bij de Jumbo). Zóóó lekker. Fijn weekend 🙂